Пʼятниця, 22 травня 2020 12:58

Скільки часу потрібно, щоб бізнес відновився після карантину

Скільки часу потрібно, щоб бізнес відновився після карантину
Більшість компаній планують повернутися до повноцінної роботи у травні-червні. Фото: unsplash.com

20% компаній планують досягти докарантинного рівня розвитку протягом шести місяців після зняття обмежень. Водночас 39% зможуть зробити це тільки за рік, 17% - за два. 7% знадобиться понад два роки.

10% компаній не можуть спрогнозувати час, необхідний для відновлення, а 4% не втратили темпів розвитку за час карантину. Водночас більшість компаній планують повернутися до повноцінної роботи у травні-червні, свідчать результати опитування Європейської Бізнес Асоціації.

Водночас 16% опитаних компаній уже поновили роботу або взагалі не припиняли її на час карантину. Ще 15% не визначилися з остаточною датою, коли повернуться в офіси.

Щоправда, деякі компанії планують змінити графік роботи на гнучкіший. Дехто не проти, щоб працівники продовжували працювати з дому.

До поетапного виходу на роботу, починаючи з 25% працівників в офісі з можливим збільшенням до 50%, готуються 20% компаній. Ще 17% підприємств готові до виходу 50% персоналу з перших тижнів із можливим розширенням до 75%.

Зберегти заробітну плату на докарантинному рівні вдалося 62% респондентів. 23% довелося зменшити розмір виплат. Водночас 7% компаній збільшили зарплати для деяких категорій працівників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не всі підприємці можуть взяти кредит під низькі відсотки

Зберегти персонал вдалося 82% бізнесів, а 8% навіть зараз шукають нових працівників. 11% компаній скоротили свій штат.

Щоб допомогти бізнесу, потрібно знизити податкове навантаження на фонд оплати праці, виплачувати допомогу працівникам за рахунок Фонду соціального страхування з 1-го дня хвороби. Також скасувати штрафи за порушення податкового законодавства до кінця року.

Верховна Рада в другому читанні та в цілому ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби". Таким чином, подовжили строки незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства з 1 березня по останній календарний день місяця, коли знімуть карантин. У ці ж терміни не будуть нараховувати пеню. ФОПів звільнили від сплати єдиного соціального внеску з 1 по 31 травня 2020-го.

Зараз ви читаєте новину «Скільки часу потрібно, щоб бізнес відновився після карантину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24568
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода