Ексклюзиви
четвер, 19 серпня 2021 15:00

Сім досягнень влади, якими Зеленський може похвалитися перед Байденом

Сім досягнень влади, якими Зеленський може похвалитися перед Байденом
Фото: Reuters

Українська журналістка і політична експертка Яніна Соколовська назвала сім кроків щодо детінізації економіки та боротьби з корупцією, реалізовані Комітетом ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, які допомогли б президенту Зеленському продемонструвати главі Білого Дому Джозефу Байдену реальні реформи в Україні.

У своєму блозі на порталі "Известия" Яніна Соколовська нагадує, що перш за все Джо Байден вимагає від української влади і персонально від Володимира Зеленського припинити корупційні схеми і навести порядок в економіці. Однак президенту України похвалитися в ході майбутнього візиту до Вашингтона особливо нічим.

"Якщо за здоровим глуздом, то позитивом своєї економічної і законодавчої діяльності Зеленський зможе назвати тільки роботу "комітету Гетманцева" - парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Так, з роботою Гетманцева можна не погоджуватися. Так, можна сперечатися. Але навіть його опоненти погоджуються, що більше, ніж він в фінансових реформах в країні ніхто не зробив за останні роки. І це, природно, в умовах яскравого олігархічного опору", - пише політичний експерт.

Серед найбільш ефективних кроків на шляху реформування економічної системи і протидії корупційним проявам Соколовська назвала 7 реалізованих напрямків:

- Набрання чинності законом України "Про платіжні послуги" № 1591-ІХ, прийнятого парламентом 30 червня 2021 року. Цей закон створює умови для впровадження в Україні відкритого банкінгу (Open banking), який об'єднає різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в платіжну екосистему і відкриє дорогу в Україну системі Pay Pal, важливу для розвитку інтернет-сервісів.

- Ухвалення закону №466, яким Гетманцев домігся підвищення ставок акцизного податку на ТВЕН (IQOS, GLO і т. Д.) на 320%. Завдяки цьому бюджет за пів року отримав додаткові 6,2 млрд грн, а галузеві ринки від цього не впали.

- Організовано та проведено реформу податкової відповідальності. Тепер тільки при наявності вини, яку зміг довести податківець, платника зможуть притягнути до відповідальності.

- Зусиллями Гетманцева і його Комітету збільшені ліміти доходу, які дозволяють платникам перебувати на єдиному податку (для I групи до 1 млн грн, для II групи до 5 млн грн, для III групи - до 7 млн ​​грн).

- Введено антіофшорні правила BEPS.

- Введено прискорену амортизацію і збільшена вартість основних засобів.

- Нерезиденти стали платити ПДВ від своєї діяльності нарівні з українцями. Адже ще зовсім недавно, до прийняття законопроєкту № 4184, нерезидент, фактично будучи звільненим від податків, перебував в більш вигідному становищі, ніж резидент, який сплачує 20% ПДВ.

"Коли систематизуєш ці цифри, то розумієш, що в Комітеті Гетманцева якраз і ведеться боротьба зі "схемами". Сподіваюся в київської влади це оцінять тому, що крім цього їй і чим похвалитись у США особливо нічим", - резюмувала Соколовська.

Зараз ви читаєте новину «Сім досягнень влади, якими Зеленський може похвалитися перед Байденом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути