Уряд скасував обов'язкове використання РРО/ПРРО не тільки в селах, але й у селищах.
9 лютого уряд прийняв постанову "Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій".
Відповідно до змін, в окремих випадках здійснювати роздрібну торгівлю без застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО) можна буде на території не лише села, а й селища.
Постановою надано можливість селищним та міським радам додатково до сільських рад приймати рішення про обов'язкове застосування РРО на території села та селища. Таким чином було усунено неточності термінології, що виникли у зв'язку з проведенням адміністративної реформи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програмний РРО це додатковий тягар, чи нові можливості для бізнесу?
Йдеться не про селища міського типу, які є міськими населеними пунктами, а про селища, що є другим після сіл типом сільських населених пунктів. Таким чином Кабмін поширив встановлені раніше послаблення для підприємців на всю сільську місцевість.
Тож тепер дозволено проводити розрахунки без РРО/ПРРО:
• у роздрібній торгівлі й громадському харчуванні, що здійснюють підприємства споживчої кооперації використовуючи власну продукцію
• у роздрібній торгівлі, громадському харчуванню та побутовому обслуговуванні на території закритих військових гарнізонів і містечок та військових частинах у межах сіл і селищ
• у роздрібній торгівлі медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг
• під час продажу деяких товарів у поштових відділеннях
• за ремонт побутової техніки, квартир, меблів, взуття, одягу, догляду за дітьми і літніми, прання, приготування їжі, фотопослуги, що надають ФОПи особисто, не наймаючи працівників
• за торгівлю насінням у кіосках (ця норма чинна і для селищ міського типу)
• за послуги з видачі дозволів на мисливство і рибальство, газо-, тепло- водопостачання під час розрахунку вдома у споживача
• у роздрібній торгівлі й громадському харчуванні в гірських селах, селищах та смт.
РРО для ФОПів у сільській місцевості тепер не обов'язкове, тільки якщо вони не продають підакцизні товари.
Згідно з Податковим кодексом України, з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, зобов'язані застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій.
ФОПи наприкінці січня влаштували протести під Верховною Радою - вимагали скасувати обов'язкове використання касових апаратів у їхній діяльності.
Уряд пообіцяв їм відтермінувати штрафні санкції в разі виявлених порушень та зменшити їх удесятеро.
Коментарі