У російській компанії S7 Space підтвердили, що збираються відмовитися від контракту на виробництво на українському Південмаші 12 ракет-носіїв Зеніт. Їх будували для пусків з плавучого космодрому Морський старт.
Про це заявила співласниця компанії Наталія Фільова, але не повідомила, коли саме контракт розірвуть, передає НВ.
У Південмаші підкреслили, що не отримували від замовника повідомлень про намір припинити співробітництво.
"Підприємство має укладений навесні 2017 роки контракт на виробництво дванадцяти ракет-носіїв Зеніт. Замовник - зареєстрована в США компанія S7 Sea Launch Limited. В даний час на Південмаші розміщено замовлення на виготовлення перших трьох ракет-носіїв Зеніт, за якими від замовника отримано часткове фінансування . Роботи виконуються у відповідності з узгодженим сторонами планом-графіком", - йдеться у повідомленні Південмашу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без транзиту ніяк: чому Росії вигідно продовжити газові контракти з Україною
Компанія S7 Sea Launch Limited входить до групи S7, яка володіє плавучим космодромом Морський старт, уклали контракт із Південмарщем в квітні 2017 року. Сам космодром був законсервований з 2014 року, бо через погіршення російсько-українських відносин припинилися поставки російських двигунів РД-171 виробництва Енергомаш. Їх використовували в єдиній ракеті, адаптованій під пуски з плавучого космодрому. А носії сімейства "Зеніт" виготовляються на Південмаші. Пуски планувалося відновити в грудні 2019 року.
Експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев поставив під сумнів дату запуску нового ринку електроенергії. За його словами, до 1 липня фізично неможливо ввести всі необхідні для цього правила й інструменти. При цьому такий перехідний процес, "незавершеність реформ" неминуче позначиться на економіці, а розвиток електроенергетичної галузі - загальмується.
Коментарі