Національний банк з 1 липня перебрав на себе функції регулятора ринків небанківських послуг. До цього вони належали Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку.
Зміни пов'язані з прийняттям у вересні 2019-го закону про "спліт". Це було однією з вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Тепер Нацбанк контролює роботу не тільки банківських установ, а й страхових, лізингових, фінансових компаній, кредитних спілок, ломбардів та бюро кредитних історій.
"Отримаємо вдосконалене регулювання небанківського сектора у відповідності до міжнародних стандартів та провідних практик. А це прозорий та здоровий ринок небанківських фінпослуг, який надає якісні послуги і заслуговує на довіру споживачів", - наголосили в НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредити на короткий термін не подешевшають
Завдяки нововведенню зросте захист прав споживачів і розшириться система гарантування виплат з накопичувального страхування та вкладів учасників кредитних спілок.
Регулятор приділятиме особливу увагу фінустановам, які залучатимуть кошти громадян. Низькоризикові сегменти небанківських фінансових послуг навпаки чекає дерегуляція.
Найчастіше українці здають до ломбардів золоті прикраси. Найбільше несуть каблучок. На другому місці - техніка. Зокрема, мобільні телефони, ноутбуки, планшети. Переважно клієнтами є люди віком від 26 до 35 років. Пенсіонери рідко звертаються до ломбардів.
Коментарі