Середа, 12 червня 2019 12:04

Розроблено формулу проти завищення цін на державних закупівлях газу

Розроблено формулу проти завищення цін на державних закупівлях газу
Начальник відділу досліджень ринків газу та енергетики ДП "Держзовнішінформ" Мінекономрозвитку України Любомир Васюник розповів про розробку формульного підхіду до ціноутворення для державних закупівель природного газу

Мінекономрозвитку за участі ДП "Держзовнішінформ" розробило формульний підхід до ціноутворення для державних закупівель природного газу.

Про це розповів Любомир Васюник, начальник відділу досліджень ринків газу та енергетики ДП "Держзовнішінформ" Мінекономрозвитку України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через монопольне становище Нафтогаз завищує ціни на газ - експерт

"На частково лібералізованому ринку природного газу в Україні є постійне коливання цін для промислових споживачів та організацій. На динаміку впливають безліч чинників і на ринку Європи, і на ринку України. До Міністерства економічного розвитку й торгівлі України надходили численні звернення суб'єктів публічних закупівель щодо необхідності внесення змін до договорів, укладених за результатами закупівель", - каже Любомир Васюник.

За його словами, Мінекономрозвитку створило Міжвідомчу робочу групу, до якої увійшли ДП "Держзовнішінформ", Антимонопольний комітет України, НАК "Нафтогаз України", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрпошта", Київська школа економіки, Торгово-промислова палата України. Ця група проаналізувала чинники, які мають вплив на зміну ціни на ринку природного газу України. І запропонувала оптимальний підхід до порядку зміни ціни в договорах.

На думку експерта, при застосуванні формульного ціноутворення постачальники не матимуть підстав пропонувати занижену чи завищену ціну на аукціоні, оскільки зміна рівня цін залежатиме від реальних змін на ринку.

Мінекономрозвитку рекомендує використовувати його для державних закупівель природного газу. Було рекомендовано використання формули.

Рекомендаційний лист від Мінекономрозвитку щодо використання формули.

Замовити цінову довідку про вартість природного газу по формулі.

Уряд розробив новий механізм визначення вартості газу. Якщо ринкова ціна для промисловості буде нижчою за встановлену урядом для населення, то й остання знизиться. Якщо енергоносій для промисловості подорожчає, українці не платитимуть більше.

Зараз ви читаєте новину «Розроблено формулу проти завищення цін на державних закупівлях газу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
Голосів: 20766
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода