З 1 липня в Україні почав працювати реєстр одержувачів субсидій. Він дозволив виявити більше 20 тис. українців, які отримували подвійну субсидію.
"Система одразу викидає двійників. Ми реально бачимо, хто намагається отримати більше, ніж повинен", - пояснив міністр соцполітики Андрій Рева, пише Сегодня.
У період з січня по липень 2018-го субсидії отримали близько 2,6 млн домогосподарств. Це на 50% менше, ніж було за аналогічний період 2017-го.
Середній розмір субсидії минулого року становив 300 грн. Цьогоріч зменшився до 200 грн. За даними Держстату, у січні-липні поточного року українські сім'ї отримали 734 млн грн субсидій. 2017-го сума становила трохи більше 3 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порахували, скільки коштуватиме газ для населення
За словами економічного експерта Бориса Кушнірука, завдяки реєстру вдасться скоротити кількість людей, які незаконно отримують субсидію.
"Наприклад, у власників євроблях за фактом немає цих авто. За різними оцінками, їх в Україні нараховують 500 тис. Тобто формально вони можуть прийти і отримати субсидію. Якщо люди можуть дозволити собі купити та обслуговувати авто, чому вони не можуть платити гроші за комунальні послуги в повному обсязі?" - каже він.
Міністерство соціальної політики пропонувало забрати субсидії в споживачів, які не мають газових лічильників. Так збиралися стимулювати населення активніше встановлювати прилади обліку, економити ресурси. Уряд не підтримав цю пропозицію.
Коментарі