Українські споживачі не відчують зростання ціни вугілля на світових ринках, оскільки формула "Роттердам+" враховує лише середні цінові показники за минулі 12 місяців. Про це в Facebook написав енергетичний експерт, співзасновник Центру енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
"Ціни на світових ринках вугілля зростають. Причини, як завжди, різні. Сьогодні різкий попит з боку Китаю. Вчора – шторми в Австралії та Індонезії. Для України це поки що не страшно. Оскільки методика розрахунку вартості вугілля, яку називають "Роттердам+", передбачає середні цінові показники за минулі 12 місяців. Шторми пройдуть, Китай зменшить попит. І ціна стабілізується", - зазначив він.
На думку Юрія Корольчука, зростання цін на нафту та природний газ, які детермінують цінові тренди на всі енергетичні ресурси, вимагає від уряду кроків зі збільшення власного видобутку вугілля.
"Водночас, не додає оптимізму загальна тенденція зростання цін на нафту і природний газ (що більше впливає на економіку України) – уже зараз майже 80 доларів за барель. І скоро буде 350 доларів за 1000 кубічних метрів. Тому для України, як ніколи, актуальне питання збільшення видобутку власного вугілля. І якщо уряд не "зачешеться" уже протягом одного-двох місяців, і, нарешті, не ухвалить рішення щодо того як Україна нарощуватиме власний видобуток, то імпорт вугілля буде або як у минулому році, або зросте ще на 500-700 тисяч тонн – до 6,5 мільйона тонн", - наголосив експерт.
У березні 2016 року на виконання угоди про Асоціацію України з ЄС НКРЕКП затвердила формульну методику розрахунку оптової ціни електроенергії, в якій ціна на енергетичне вугілля визначається на основі європейського індексу API2 (порт Роттердам). За словами голови НКРЕКП Дмитра Вовка, тарифи на електроенергію для населення в Україні нижчі за європейські вшестеро.
Коментарі