Російська Федерація прагне максимально диверсифікувати транзит газу в країни Європейського Союзу до підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловила аналітик "Альпарі" Анна Кокорева.
"Для "національного надбання" не так страшна відмова України від купівлі російського газу, як проблеми з його транзитом. Відповідно, відкладати будівництво "Південного потоку" більше не можна", - сказала Кокорева.
За її словами, немає сумнівів у тому, що Росії вдасться реалізувати проект "Південний потік", який забезпечить транзит газу в обхід України.
"На поточний момент підписані міжурядові угоди з Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією й Австрією. Досить успішно проходять переговори з Туреччиною. У тому, що проект буде реалізований, немає ніякого сумніву. Росії потрібно диверсифікувати шляхи постачання газу до того, як Україна вступить в ЄС, щоб не опинитися у важкій ситуації", - зазначила Кокорева.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євромайдан у Донецьку намагаються розігнати співробітники "Ритуальних послуг"
Зазначимо, що нині Україні під тиском Росії призупинила євроінтеграцію.
Спеціаліст нагадала, що загальна довжина "Південного потоку" становитиме 2335 км, вартість проекту оцінюється в 20 млрд євро, а планована потужність - 63 млрд куб. м газу в рік.
Кокорева підкреслила, що у європейських споживачів немає потреби в таких обсягах газу, і трубопровід буде недозавантажений.
"Однак основною метою будівництва "Південного поток"у є не збільшення поставок газу в ЄС, а зниження залежності Росії від ГТС України", - вважає експерт.
На її думку, реальні терміни завершення робіт над проектом - це 2017-2018 роки.
Нагадаємо, Росія і Сербія запустили минулої неділі будівництво сербської частини газопроводу "Південний потік".
Фінансування проекту в основному буде відбуватися за рахунок "Газпрому". У свою чергу, компанія планує отримати частину коштів для будівництва від розміщення облігацій.
Коментарі
3