Росія планує провести переговори з Україною щодо нового контакту на транзит газу.
Бірічевский зазначив, що Москва не має завдання призупинити постачання газу через Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Джо Байден ступив на хибний шлях" - експерт про зняття санкцій з "Північного потоку 2"
"Робота газопроводу "Північний потік-2" не вплине на поточні контракти на транзит газу через українську ГТС", - запевнив він.
1 січня 2020 року завершився термін транзитного контракту між "Нафтогазом України" й "Газпромом". Його уклали 2009-го. 30 грудня 2019 року підписали новий договір на організацію транспортування, а також транспортну угоду між "Нафтогазом" та "Оператором ГТС України" і міжоператорську угоду між ОГТСУ і "Газпромом".
"Північний потік-2" - проєкт магістрального газогону з Росії в Німеччину через Балтійське море завдовжки 1234 км. За задумом, він повинен проходити через економічні зони та територіальні води п'яти країн: Данії, Німеччини, Росії , Фінляндії і Швеції. Початковий проєкт передбачає будівництво й роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд м куб. газу на рік через Балтійське море до Німеччини.
Російський газогін "Північний потік-2" збудований більш ніж на 95%. Його добудують упродовж 2021 року.
Це може позбавити Україну газового транзиту та доходів від нього.
Країни ЄС та США вважають будівництво "Північного потоку-2" підривом енергетичної безпеки і стабільності, тому завжди виступали проти проєкту.
Будівництво трубопроводу "Північний потік - 2" практично завершили, і запровадження санкцій проти проєкту було б контрпродуктивним для відносин США з Європою, заявив американський президент Джо Байден.
Коментарі