Після відновлення повноцінної роботи 54% закладів громадського харчування просіли щодо виручки в порівнянні з відповідним періодом минулого року, у половини з них — спад на 30% і більше.
Про це свідчить дослідження компанії з автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Poster.
Проаналізували неперсоналізовані операційні показники близько 550 закладів громадського харчування з областей, в яких вже дозволена робота кафе і ресторанів у повноцінному форматі.
Більшість респондентів - заклади демократичного та середнього цінових сегментів. Порівнюваний період: з 29 червня по 5 липня 2020 року і з 1 по 7 липня 2019 року.
Щоб оцінити, наскільки великий вплив карантину на динаміку виручки рік до року, в Poster також проаналізували обсяг продажів у цих закладах 2018-2019 років. У вибірку цих досліджень брали ті заклади, які працюють у галузі вже більше 3 років. Виявилося, всього 17% закладів в липні 2019 року в порівнянні з липнем 2018-го зафіксували спад виручки, тільки 6% з них просіли на 30% і більше. 2020 року порівняно з 2019-м ці показники - 54% і 28% відповідно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збільшили вимоги щодо стажу: коли можна буде вийти на пенсію
В середньому виручка закладів громадського харчування в липні 2019 року в порівнянні з липнем 2018-го зросла на 46%, проти зростання на 3% з 2019 року по 2020-й. Тобто зростання виручки у досліджуваних закладів сповільнилося понад у 15 разів.
Але виручка ще не дорівнює прибуток. За словами CEO ресторану азіатської кухні "МЯО" Дмитра Бологова, їхній ресторан зумів практично зберегти виручку на докарантинному рівні за рахунок самовивозу і роботи з сервісами доставки. Але, оскільки заклад залежить від 35% комісії, яку в середньому платить сервіс доставки, рентабельність бізнесу впала просто до мінімальних критичних цифр.
Незважаючи на зниження виручки, після відновлення повноцінної роботи 81% закладів громадського харчування змогли зберегти або підвищити свій середній чек порівняно з минулорічним липнем.
Найважчим місяцем для рестораторів став квітень: виручка українських закладів громадського харчування в той місяць склала всього чверть від лютневої, відкритими залишалися тільки 32% закладів.
Після 23:00 в Україні заборонено працювати закладам харчування та нічним клубам. Таке рішення прийняв уряд, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Коментарі