Четвер, 03 жовтня 2019 13:55

Рада зробила крок до зменшення штрафів роботодавцям

Рада зробила крок до зменшення штрафів роботодавцям
Законопроект прийняли у 1-му читанні. Фото: КП

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який зменшує розмір штрафів за порушення роботодавцями трудового законодавства.

Законопроект №1233 з поправками до Кодексу підтримали 288 народних депутатів.

"Ми пропонуємо суттєво скоротити штрафи - зі 100 мінімальних зарплат до восьми, з десяти до двох і так далі. Законопроект маленький, він присвячений тільки скороченню штрафів і зменшенню тиску на бізнес", - сказав глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики і автор законопроекту Данило Гетманцев.

Документ пропонує застосовувати письмове попередження замість накладення штрафу до роботодавця, який вперше допустив працівника до роботи без трудового договору, оформив співробітника на неповний робочий день при тому, що фактично він виконує роботу протягом повного дня, або виплатив зарплату без сплати ЄСВ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зміниться трудове законодавство: що нового

При повторному порушенні до роботодавця пропонується застосовувати штраф. Максимальний розмір штрафу пропонується встановити в восьмикратному розмірі до мінімальної зарплати замість нинішніх 100 мінімальних зарплат.

Штраф за недопуск до перевірки з питань законодавства про працю пропонується скоротити з поточних 100 мінімальних зарплат до восьми.

В Україні трудове законодавство кардинально не змінювали з радянських часів. По суті, маємо комуністичний Трудовий кодекс, розповів Gazeta.ua голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Зараз ви читаєте новину «Рада зробила крок до зменшення штрафів роботодавцям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23916
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода