Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання генетичноінженерної діяльності і держконтроль за генетично модифікованими організмами і продукцією на ринку.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Визначаються терміни "генетично модифікований організм", "генетично модифікована продукція", "ГМ-продукція як харчовий продукт", запроваджується державна реєстрація ГМО, пише "БізнесЦензор".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк оновив курс валют на 23 серпня
Перед ухваленням законопроєкту у другому читанні до нього внесли поправки, якими забороняється вирощування і ввезення генетично модифікованої кукурудзи, а також вирощування протягом п`яти років генетично модифікованих цукрових буряків і ріпаку.
"Недосконале правове регулювання щодо поводження з ГМО унеможливлює здійснення ефективного державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції", – сказано у пояснювальній записці.
Положення законопроєкту передбачають удосконалення вимог до маркування ГМ-продукції, посилення держконтролю у сфері поводження з ГМО.
Влітку Верховна Рада ухвалила законопроєкт, згідно якого з 1 січня 2026 року запровадять електронні марки акцизного податку.
У червні парламент скасував з 1 серпня 2% єдиний податок. Торік повернув акцизний податок на пальне.
Коментарі