"Газпром" повинен продовжити роботу з країнами-транзитерами, незважаючи на розширення газопроводу "Північний потік" і майбутнє введення в лад "Південного потоку", які повинні забезпечити газотранспортну незалежність Росії.
Про це сказав прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на зустрічі з главою "Газпрому" Олексієм Міллером.
"Робота з усіма нашими партнерами повинна бути продовжена і будуватися на взаємовигідній основі", - сказав прем'єр.
Міллер доповів главі уряду про завершення прокладки морської ділянки другої нитки "Північного потоку" (Nord Stream) і перспективи початку її комерційної експлуатації. Укладання другої нитки пропускною здатністю 27,5 млрд куб. м на рік достроково завершилося в середу, комерційні поставки газу почнуться в жовтні, сказав Міллер.
"Ми приступили до виконання пуско-налагоджувальних робіт, у вересні почнеться заповнення другої нитки буферним технічним газом, а в жовтні ми почнемо комерційні поставки", - сказав Міллер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна віддасть всі зовнішні борги - міністр фінансів
Глава "Газпрому" зазначив, що з введенням в дію цього газопроводу "роль і значення України як транзитера ексклюзивного, звичайно ж, минула".
Путін погодився з тим, що "ексклюзив на транзит нашого газу дійсно зникає".
"Але саме значення наших партнерів залишається високим, великим, значимим", - сказав він.
"Я сподіваюся, що (триватиме) спільна робота і з Україною, і з Білоруссю, і, можливо, в майбутньому навіть з Туреччиною, мається на увазі, що у нас є "Блакитний потік" по дну Чорного моря", - підкреслив глава уряду.
У лютому "Газпром" уже заявляв, що значення України для експорту російського газу після запуску "Південного потоку" і розширення "Північного потоку" впаде до нуля.
"Нафтогаз України" в березні заявляв, що Україна в разі припинення транзиту російського газу може перевести свою газотранспортну систему в реверсний режим і включити її в загальну газотранспортну систему Європи.
Коментарі
2