З 2022 року у країні-агресорці Російській Федерації залишилося понад 2100 транснаціональних корпорацій.
Приблизно 1600 міжнародних компаній або пішли з російського ринку, або згорнули свою діяльність, повідомило британське видання Financial Times. Про це пише LIGA.net.
Серед понад 2000 компаній, які заявили, що залишаться в РФ, зокрема споживчі групи Mondelez, Unilever, Nestlé і Philip Morris.
Компанія Avon розпочала процес продажу свого російського бізнесу, отримала пропозиції, але вирішила їх не приймати, повідомляється.
Головний виконавчий директор Mondelez заявив FT, що інвесторам "морально байдуже", чи підуть групи з РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раніше годували Гітлера, тепер Путіна: Nestle внесли у чорний список
Західні компанії не хочуть продавати бізнес в РФ з дисконтом в 90%, а деякі "більше не відчувають, що змушені йти з країни", пише Financial Times.
Також повідомляється, що Росія зробила вихід іноземних компаній дуже непростим, запровадивши обов'язкову 50% знижку на активи з "недружніх" країн, які продаються російським покупцям, і щонайменше 15%-й податок на виїзд.
Також повідомляється, що в РФ заарештували активи Carlsberg і Danone після оголошення планів піти з російського ринку.
Торік Національне агентство з питань запобігання корупції вносило транснаціональну компанію з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International до переліку міжнародних спонсорів війни. Mondelez відома за виробами Oreo, Milka, батончик Picnic, шоколад Alpen Gold.
Також до списку спонсорів війни вносили тютюнові компанії Philip Morris International і Japan Tobacco International.
Коментарі