Податкові пільги, надані підприємствам в 2011 році, не допоможуть їм розвиватися до 2015-2021 року, як це замислювалося спочатку.
На останньому засіданні уряду був схвалений законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, розроблений ДПС та Мінфіном, який з 2013 року скасує пільги з податку на прибуток на 2,3 млрд грн, пише "Комерсант-Україна" в матеріалі "ДПС вийде на прибуток".
Преференцій позбудуться виробники дитячого харчування, авіа- і суднобудування, готелі, аграрне машинобудування, виробники біопалива.
В уряді сумніваються і в необхідності надання ДПС права стягувати без судових рішень податковий борг на суму до 100 мінімальних зарплат (тобто до 110 тис. грн). Глава ДПС Олександр Клименко запевняє, що у відомства немає мети посилити тиск на бізнес: списання коштів з рахунків банків відбуватиметься тільки в разі несплати підприємством зобов'язань, заявлених ним у декларації.
Частина поправок стосуються підакцизної продукції. У ДПС планують встановити шестимісячний строк використання марок акцизного збору старого зразка у разі їх заміни на нові, а також ввести авансову сплату акцизу при їх придбанні.
За словами керівника секретаріату ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрія Забловского, в уряді проводилися наради за участю першого віце-прем'єра, на яких з виробниками була досягнута домовленість про встановлення річного терміну використання старих марок (зараз немає обмежень), і виникнення норми про шість місцях - порушення обіцянки.
Питома вага специфічної складової акцизу буде збільшений, адвалорної - зменшений, тому мінімальна акцизне навантаження на безфільтровую продукцію зросте на 35%, з фільтром - на 18%.
Щоб мінімізувати виробництво фальсифікату, буде введена відповідальність на кожному етапі ланцюжка поставок - штраф складе 200% вартості товару, але не менше 20 мінімальних зарплат
Серед іншого, в ДПС мають намір розширити коло платників цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ. Його платитимуть суб'єкти хозяйствовенной діяльності, які закуповують газ для своїх потреб у нерезидентів, і нафтогазовидобувні підприємства по ставці 8% від митної вартості та 16% від вартості газу, використаного в якості палива або сировини.
Коментарі
5