понеділок, 14 липня 2014 19:30

Після ПТУ легше знайти роботу, ніж після університету - кадровий менеджер

Після ПТУ легше знайти роботу, ніж після університету - кадровий менеджер

У столиці не вистачає логістів-диспетчерів, технологів на харчові підприємства і з пошиття одягу та взуття, інженерів-будівельників та енергетиків, малярів і плиточників. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла Таміла Супронюк, менеджер одного зі столичних кадрових агентств.

"Не розумію, чому абітурієнти досі штурмують юридичні та економічні факультети. Знайти роботу по цих спеціальностях зараз непросто, - говорить Супронюк. – Наприклад, зараз багато транспортних компаній-перевізників запрошують на роботу логістів. Ми допомагаємо їм знайти хороших диспетчерів, але достойних кандидатів небагато. Транспортні компанії готові платити 7 тисяч гривень навіть за роботу на дому. Але не всі витримують напруженого графіку. Логіст повинен навіть уночі тримати телефон біля вуха і підбирати вигідні маршрути".

За словами кадрового менеджера, після ПТУ сьогодні більше шансів знайти роботу, ніж після університету

"Торік більшість професійно-технічних училищ в Україні не добрали студентів навіть на державну форму навчання, - розказує менеджер. - Найвищий конкурс був на слюсарів з ремонту автомобілів, кухарів, перукарів і в медичні училища. Моя знайома після школи віддала доньку на 2-місячні курси перукарів. Зараз заробляє 8 тисяч гривень в місяць, з 18 років знімає квартиру окремо від батьків. Вища освіта потрібна, але треба все прорахувати, перш ніж інвестувати гроші у знання, які можуть не знадобитися".

Від 4 до 10 тисяч гривень пропонують перукарям у столичних салонах краси. На 10-12 тисяч гривень можуть розраховувати програмісти, 6-8 – бренд менеджери, 4-5 - менеджери з підбору персоналу. Заробітна плата залежить від досвіду роботи. Випробувальний термін на всі спеціальності від 1 до 3 місяців з окладом 50-70 % від майбутньої заробітної плати.

7-8 тис. грн. зарплати обіцяють ветеринарам у приватних київських клініках.

"У сільськогосподарському секторі також затребувані агрономи-технологи, зоотехніки, - розповідає Таміла. -Роботодавці вже відчули дефіцит серед плиточників, токарів і шліфувальників. Для деяких підприємств кадровики по кілька місяців шукають людей на посади "фрезерувальник" і "монтажник". Столицю і містечка навколо неї зараз активно забудовують, тому є потреба у будівельниках та водіях кранів".

Зараз ви читаєте новину «Після ПТУ легше знайти роботу, ніж після університету - кадровий менеджер». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути