У першій десятці областей, які відзначилися найбільшим приростом зарплати, шість областей — західні. Так, у четвертому кварталі 2017 року середня зарплата в Чернівецькій області зросла на 26%. У Закарпатській — на 19%, у Волинській — на 23%.
У Чернігівській області середня зарплата зросла всього на 12%, у Миколаївській — 11%, Херсонській — 8%. Така різниця у зарплатах пов'язано з тим, що серед жителів західних областей більше заробітчан. Тому роботодавці стримуючи трудову міграцію за кордон, підвищують виплати, пише The Point.
Експерти стверджують, що 2018 року середня зарплата українців зросте ще на 13%. Однак, якщо подорожчають товари першої необхідності, цього буде недостатньо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому пропонують найбільшу зарплату
Поки українські роботодавці не зможуть гарантувати привабливу зарплату і комфортне життя, співробітники обиратимуть альтернативні варіанти роботи за кордоном. Так, соцпакети після кризи не стали такими, як були раніше.
За результатами опитуваннями, медична страховка - один з найбільш актуальних питань для співробітників - доступний всього 18% респондентів. Корпоративний мобільний телефон мають лише 17% опитаних. Курси англійської є у 16%, а оплачувані обіди - у 12% респондентів. Водночас більше 51% наголосили, що роботодавці пропонують безкоштовний чай чи каву. Навіть влаштовують корпоративні вечірки.
З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата українців з 3200 грн зросла до 3723 грн. У другій половині поточного року мінімалка може збільшитися до 4100 грн у місяць. У Кабміні повідомили, що виплати зростуть за умови економічного зростання України.
Коментарі