У травні прискорилося зростання цін на овочі борщового набору.
Погана ситуація з капустою, цибулею і морквою, повідомили у Національному банку України, передає УНН.
"Вищими темпами дорожчали овочі борщового набору: капуста – через міжсезоння постачань ранніх сортів, а цибуля і морква – внаслідок вичерпання запасів в Україні та за кордоном", – йдеться у повідомленні.
Темпи здорожчання м'яса теж зросли. Як і місяць тому, це зумовлено недостатньою внутрішньою пропозицією та слабким імпортом на тлі підвищення світових цін.
Повільніше зростають ціни на тепличні овочі, переважно коштом розширення пропозиції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через підрив Каховської ГЕС українці залишаться без херсонських кавунів та помідорів
Знизилися ціни на яйця завдяки розширенню пропозиції за місяць. Але річні темпи зростання досі високі через ефекти бази порівняння та збільшення експорту.
Сповільнилося дорожчання молочних продуктів та соняшникової олії через зниження світових цін на тлі слабкого попиту та через невизначеність, пов'язану з обмеженням транзиту продовольства через сусідні країни ЄС.
Ціни на молоко зростали повільніше завдяки надлишковій пропозиції в умовах слабкого попиту.
Подешевшали крупи та борошно через низькі експортні ціни та достатні для забезпечення внутрішніх потреб запаси.
Повільніше зростали ціни на хліб, борошняні, кондитерські вироби, напої та консерви.
Сповільненню подорожчання бананів сприяло зниження імпортних цін та ефекти від зміцнення готівкового курсу гривні.
Зниженню темпів зростання цін на імпортні продукти сприяло поліпшення курсових очікувань на тлі зміцнення готівкового курсу гривні.
В НБУ повідомили, що рівень середньої номінальної зарплати в Україні цього року зросте на 21,9%, а реальної, тобто з урахуванням інфляції, – на 3,7%. Як прогнозує НБУ, 2023 року зарплати українців підвищаться завдяки подальшій адаптації бізнес-сектору до роботи в умовах високих ризиків.
Також на рівень зарплат впливатиме м'яка фіскальна політика. Надалі основним чинником стане підвищення попиту робочої сили в умовах прискорення економічного зростання.
Коментарі