Лише на 66 млн грн вдалося розмістити облігацій внутрішньої даржавної позики (ОВДП). Це в сотні разів менше, ніж традиційно міністерство залучає на подібних аукціонах.
Результати аукціону Мінфін опублікував на своїй Facebook сторінці, повідомляє Ліга.
Минулого тижня міністерство залучило 2 млрд грн до держбюджету на аукціонах із розміщення ОВДП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна скоротила частку держборгу в економіці за 2021 рік - Мінфін
Вчора Мінфін запропонував інвесторам два випуски цінних паперів у національній валюті. Термін обігу пропонованих державних облігацій – 6 місяців та 1 рік.
Середньозважена прибутковість 6-місячних ОВДП становила 11,60%, 1-річних – 11,93%.
Інвестори викупили 6-місячні держоблігації на 55 млн, 1-річні – на 11 млн грн.
Для порівняння - станом на кінець 2021 року вклади фізосіб в ОВДП зросли до історичного максимуму у 24 млрд грн у всіх валютах.
В НБУ називають купівлю нерезидентами гривневих облігацій одним із чинників зміцнення гривні, оскільки під час покупки ОВДП інвестори продають валюту.
"Основним наповнювачем ринку валютою в Україні, принаймні за останні роки, були іноземні інвестори та спекулянти, які продавали долари, купляли гривню і вкладали її в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). 12-13% річних – це дуже хороша дохідність облігацій, іноземцям це вигідно. Україна ж, маючи величезні борги, рефінансує їх шляхом залучення нових боргів. Тому і випускає ОВДП з такою привабливою дохідністю", – вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин причину притоку валюти в Україну.
Зараз же у зв'язку з можливим вторгнення російських військ в Україну іноземні інвестори почали продавати гривневі облігації, купувати долари і виводити їх з України.
Коментарі