Ексклюзиви
четвер, 18 лютого 2021 14:06

Помер творець капелюхів по $1 тис.

Помер творець капелюхів по $1 тис.
Середня ціна класичного ковбойського капелюха - $230. Фото: pexels.com

18 лютого 1906 року помер Джон Беттерсон Стетсон - американський підприємець і винахідник ковбойського капелюха.

Стетсон народився 5 травня 1830 року в Нью-Джерсі. У родині виробника капелюхів Стівена Стетсона було 12 дітей. У молодості у Джона виявили туберкульоз. Лікар сказав, що жити йому залишилося недовго. Джон Стетсон залишив бізнес батька і відправився на американський Захід.

Ковбої і золотошукачі Дикого Заходу на той час носили переважно єнотові шапки, що кишіли блохами. Стетсон вирішив створити легкий та міцний повстяний капелюх із широкими полями. У такий можна було налити достатньо води, щоб напоїти коня. Або ним можна було роздути багаття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курка та яйця на голові - які ще дивні капелюхи носили жінки 100 років тому

Згодом Стетсон переїхав до Філадельфії. Відкрив виробництво таких капелюхів. На кожному було золоте тиснення John B. Stetson. То ж ковбойські капелюхи почали називати "Стетсон". Компанія також виготовляла капелюхи для правоохоронців, кавалеристів, президентів США.

Під керівництвом Стетсона компанія John B. Stetson стала однією з найбільших капелюшних фірм у світі. Випускали більш як 3,3 млн головних уборів на рік. Крім ковбойських капелюхів, компанія продає парфуми, одяг, взуття, окуляри, ремені, віскі. А також різні товари в стилі Дикого Заходу.

Середня ціна класичного ковбойського капелюха - $230. Є варіанти за $105-155. Найдешевший — за $70 з вузькими полями.

Є варіанти по $900-$1 тис., з пряжками з дорогоцінних металів. Найдорожчий - Diamante PREMIER: білий капелюх із хутра бобра та шиншили. Золота пряжка інкрустована діамантами. Коштує $5 тис. - 138,5 тис. грн.

Стетсон жертвував великі суми різним благодійним організаціям. Будував гімназії та середні школи, коледжі, а також 2 університети. Допоміг заснувати YMCA в Філадельфії. Щедро пожертвував Академії DeLand, яка 1889 року була перейменована в Стетсонський університет.

Зараз ви читаєте новину «Помер творець капелюхів по $1 тис.». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути