середа, 11 листопада 2020 21:10

Чому не беруть на роботу: назвали 7 найбільш поширених причин

Чому не беруть на роботу: назвали 7 найбільш поширених причин
Експертка радить розглядати кілька пропозицій працевлаштування. Фото: unsplash

Досить часто пошукачі не можуть знайти роботу через невпевненість, високу конкуренцію, провалені співбесіди та кризи у різних сферах.

Детальніше про те, чому не беруть на роботу і як працевлаштуватись, розповідає Ольга Клєсман для Happy Monday.

Причина 1. Ви не можете зробити вибір, бо не знаєте, ким бути

Експертка радить звернутись до фахівця з профорієнтації, пошукати відповідні методики і тести в інтернеті, вивчити питання методом спроб.

"Зрозуміло, що за кілька місяців ви не станете експертом у жодній сфері. Але можливість з'ясувати подробиці, відчути середовище, поспілкуватися з тими, хто вже побудував кар'єру в цьому напрямку, є у кожного", - каже кар'єрна консультантка.

Причина 2. Ви не наважуєтеся заявити про себе

"Варто рухатися крок за кроком. Розробіть простий план на 3-5 пунктів і неухильно дотримуйтесь його. Щотижня варто аналізувати, що вийшло, а що краще змінити. Можливо, якась джоб-платформа неефективна для вашого запиту, і варто шукати нові канали", - радить експертка.

Причина 3. Ви розчарувалися

"Така позиція — марна трата часу, шлях до саморуйнування. Проаналізуйте, чи виникають подібні думки та репліки у вас, і поставте собі лише одне питання: "Що я отримую, коли скаржуся на ситуацію?"", - каже кар'єрна консультантка.

Причина 4. Висока конкуренція

"Краще, якщо ви розглядаєте не одну компанію, а шукаєте різні можливості. Можуть спрацювати нестандартні підходи, гнучкість у прийнятті рішень, готовність вивчати щось нове", - зазначає Ольга Клєсман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 незвичайних вакансій: кого шукають роботодавці

Причина 5. Криза у сфері, яка вам цікава

"На це неможливо вплинути, тому варто думати, в яких нових професійних напрямах можна застосувати ваші досвід і знання. Необов'язково наважуватися на повну перекваліфікацію. Можна використати турбулентний час як шанс спробувати себе в абсолютно новій ролі. Це охарактеризує вас як людину, готову до нових випробувань і поворотів", - каже експертка.

Причина 6. Ви "провалюєтеся" на співбесідах

"Проаналізуйте, в чому може бути причина і як можна виправити ситуацію. Можливо, потрібно більш ретельно готуватися до співбесіди? Можливо, ви недостатньо добре себе презентували? Просто перехвилювалися? Проведіть холоднокровний аналіз, виявіть причину і пропрацюйте", - радить Клєсман.

Причина 7. Неактуальна оцінка вашої цінності на ринку праці

"Як оцінити свою роботу, як вести переговори, на якому етапі повідомляти свій фінансовий запит — найчастіше, це індивідуальні питання. Наприклад, у деяких випадках можна погодитися на оплату нижчу за очікувану, якщо для вакансії не вистачає досвіду. Але обов'язково дізнайтеся про перспективу збільшення зарплати, обговоріть строки та способи підвищення винагороди", - каже експертка.

Все більше працівників шукають роботу на відстані або з гнучким графіком. Таким пошукачам пропонують виконувати обов'язки графічних дизайнерів, аналітиків, вчителів та адміністраторів.

Зараз ви читаєте новину «Чому не беруть на роботу: назвали 7 найбільш поширених причин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути