
У Києві почалося подорожчання яєць у супермаркетах. Очікувалося, що ціни підуть угору ближче до Великодня, але зростання розпочалося раніше. Популярні торговельні мережі вже оновили вартість цього продукту.
Станом на 24 березня найдешевші яйця другої категорії без упаковки можна знайти у "Варусі" - 48,90 грн за десяток. У "Екомаркеті" десяток яєць першої категорії коштує 56,80 грн. У "Варусі" відбірні нефасовані яйця продаються по 63,90 грн за десяток, передає "Главком".
У "Сільпо" нефасованих яєць у продажу не було.
Фасована продукція завжди коштує дорожче. У "Сільпо" ціни стартують від 72,99 грн за десяток і сягають 97,99 грн. У "Екомаркеті" найдешевші фасовані яйця коштують 75,90 грн. У "Варусі" десяток фасованих яєць другої категорії продається за 61,90 грн, а відбірні під маркою "Квочка" - за 93,90 грн.
У "Метро" лоток із 30 яєць першої категорії коштує 218,90 грн, що еквівалентно 67,25 грн за десяток. Вартість фасованих яєць у цій мережі коливається від 65,42 грн (друга категорія) до 98,28 грн за відбірні під брендом "Від доброї курки".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на овочі в Україні змінюються: що впливає на їх зростання та падіння
За словами директора Державної дослідної станції птахівництва НААН Олега Катеринича, весняне подорожчання яєць є традиційним. Однак через 1,5-2 місяці очікується зниження цін.
"У нас влітку вартість яєць була майже 2,5 грн. Зараз ціна значно збільшилася. Але виробник визначає середньорічну вартість. Тому зараз, навесні, йде подорожчання", – пояснив Катеринич.
За його оцінками, середня річна ціна яєць у промисловому виробництві становитиме 4,5-5 грн за штуку.
Головним фактором прискорення зростання цін в Україні стало підвищення тарифів на електроенергію після російських атак.
Додатково на інфляцію вплинув слабкий урожай 2024 року. У Мінекономіки зазначили, що загалом протягом 2024 року цінова динаміка залишалася прийнятною, а зростання інфляції до 12% річних наприкінці року було неминучим через триваючу війну та її масштабний вплив на економіку.
Коментарі