Запуск накопичувальної пенсійної системи можуть прискорити. Це стане можливим, якщо законопроєкт про накопичувальні пенсії №2683 приймуть до кінця 2020 року.
Почати стягувати платежі з українців планують не з 2023-го, а з 2022 року. Якщо проєкт закону встигнуть прийняти, внески на особистий пенсійний рахунок братимуть із 1 січня 2022 року.
Однак документ майже рік пролежав у парламенті, тож законодавчу базу навряд чи встигнуть підготувати до 2021 року. Крім того, в законопроєкті зазначено, що пенсійні відрахування почнуть стягувати з 2023 року, пише "Сьогодні".
Найбільші заперечення в обговоренні проєкту викликала ідея створення Пенсійного казначейства. За словами експертів, це може призвести до монополізації системи і створить високі корупційні ризики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд затвердив законопроєкт про пенсії - назвали вартість програми
Слід зазначити, що створення нової юрособи з нуля потребує багато грошей із бюджету. Впроваджувати обов'язкове пенсійне накопичення можна на базі наявної пенсійної інфраструктури. Таке рішення прискорить запуск системи і дозволить уникнути зайвих витрат, вважають у Мінсоцполітики.
Зараз в Україні пенсії низькі через постійний дефіцит Пенсійного фонду. В країні діє перший рівень системи пенсійного забезпечення – солідарний. Грошове забезпечення здійснюється за рахунок податків, які платять працюючі. З впровадженням другого рівня пенсійної системи – накопичувального, солідарний рівень також продовжить діяти.
Додаткові виплати до пенсій отримають ті, у кого в АТО/ООС загинув член сім'ї. Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці та повних кавалерів ордена Трудової Слави частково звільнять від оплати комунальних послуг.
Коментарі