Українці зможуть залишок субсидії перерахувати на наступний опалювальний сезон.
Зекономлена допомога може зовсім звільнити споживачів від оплати у визначений місяць, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.
Субсидія на оплату ЖКП призначається із соціальних нормативів споживання послуг, встановлених на місяць.
"Отримувач субсидії повинен сплачувати за спожиті послуги їх фактичну вартість з урахуванням розміру призначеної субсидії. Якщо сім'я протягом місяця економно споживала послуги менше нормативу, і вартість спожитих послуг менше розміру призначеної субсидії, то в цьому місяці взагалі можна не платити за послуги. Залишки невикористаної субсидії можна використати в наступних місяцях", - йдеться у повідомленні.
Водночас після закінчення опалювального періоду суми невикористаних субсидій на оплату опалення повертаються до бюджету. При цьому частина невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. м природного газу або 150 кВт/год електричної енергії не повертається, а залишається на особовому рахунку отримувача субсидії в організації і може бути використана для оплати послуг у майбутньому.
Ті, кому нарахована субсидія "заднім числом" (наприклад, у квітні з січня), і хто сумлінно сплачував за комуналку без урахування субсидії, у зв'язку з чим у них з'явилася переплата, має право скористатися нею в будь-який час. Така переплата не повертається в бюджет, а залишається на рахунках одержувачів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість одержувачів субсидій зменшиться - Рева
Щоб монетизувати субсидії, необхідно відкрити 7 млн банківських рахунків. Монетизація субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для населення можна провести не раніше, ніж через 3-4 роки.
Коментарі
1