Кількість легальних трудових мігрантів зростатиме. Додаткове оподаткування заробітчан спровокує сильний відтік українців за кордон.
"Фіскальна служба заявила, що трудові мігранти заробляють 12 мільярдів доларів на рік і грошима з державою не діляться. Вони самі собі копають могили. При кожному уряді виникає новий чиновник, який хоче всіх обкласти податками", - говорить президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник для UBR.ua.
Зі свого боку польський уряд розглядає зміни в міграційному законодавстві, чим спростить можливість отримання "карт побиту" для трудових мігрантів.
"За даними на серпень 2020-го, 507 тисяч українців стали платниками польського Фонду соціального страхування. Це історичний рекорд. Очевидно, що цифра тільки ростиме", - зазначив Василь Воскобойник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща збільшила кількість вакансій для українських заробітчан: що пропонують
За останні 4 роки кількість легальних трудових мігрантів зросла втричі.
"Усе частіше люди, які працювали там нелегально, оформляються офіційно. Якщо ти платиш податки, то одразу отримуєш відповідні трудові гарантії. У цей же час Україна заявляє про бажання обкласти всіх податками. З'являється ще один стимул забрати сім'ю і виїхати за кордон "з кінцями", - зауважив Василь Воскобойник.
Експерт радить дивитися чиновникам на крок вперед. За даними Інституту демографії за 2018-й, щорічно кількість працездатного населення в Україні скорочується на 200 тис. без урахування трудової міграції.
З його слів, до кінця 2030 року кількість працездатного населення може скоротитись на 2,9 млн осіб.
У Польщі збираються спростити процедуру отримання офіційного дозволу на роботу. За новими правилами не потрібно буде мати стабільне джерело доходу та постійне місце проживання.
Коментарі