Оподаткування коштів, які пересилають люди, що нелегально працюють за кордоном — є звичною практикою.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат від фракції Партія регіонів Олексій Плотніков, говорячи про ініціативу Кабінету міністрів оподатковувати кошти, які заробітчани пересилають в Україну.
"Якщо є офіційна зайнятість, якщо є договір про уникнення подвійного оподаткування, то доходи ці не оподатковуються, або оподатковуються у тій країні, де проживає заробітчанин", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада вирішила наповнювати бюджет за рахунок заробітчан - економіст
Плотніков додав: "Якщо це все просто перекази на фізичну особу, то, знову таки, незрозуміло, де саме джерело походження цих грошей. І тоді, в принципі, це можна оподатковувати".
"Тому якщо мова йде про офіційно працюючого, якщо мова йде про країну, з якою у нас є договір про уникнення подвійного оподаткування, то сплачувати не треба. Це загальна норма. Якщо ж громадяни не відповідь цій нормі - це треба оподатковувати. Це загальне правило у питанні, що робити з грошима, які надходять з іноземних країн. Обсяг цих грошей на має значення", - переконаний "регіонал".
Нагадаємо, що в Міністерстві доходів та зборів України днями заявили, що грошові перекази отримані українцями на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, розглядаються, як іноземні доходи.
Як зазначається у повідомленні, такі доходи підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації та за ставками 15 або 17%. У відомстві нагадали, що якщо місячний дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка 17% встановлюється до суми такого перевищення (мінімальна з/п у січні-листопаді 2013 року становить 1,147 тис гривень).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З українських заробітчан "дертимуть" додаткові податки
"При цьому, під час отримання доходів, одержаних у вигляді валютних цінностей або інших активів, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку, що діє на момент отримання таких доходів", - йдеться у повідомленні.
Коментарі
56