Російська Федерація нічого не виграє від визнання 3 млрд дол. боргу України офіційним.
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Борис Кушнірук.
"Завдяки цьому ситуація з боргом ще більше зависне. Так би Росія мала можливість його перепродати комусь (у разі визнання комерційним — ред.). В чому була проблема для України? Якщо це цінні папери, то їх можна в будь-який момент перепродати, наприклад, компанії з Аргентини. Тоді ми вже гасили б ці облігації не Росії, а цій компанії", - розповів він.
За словами експерта, Україна "борг в такому вигляді точно гасити не буде".
"Росія піде з ним у суд, а ми подамо зустрічні позови щодо нанесення збитків на Донбасі, в Криму. Скажемо: як ми можемо гасити кредити країні, яка в нас вкрала державні активи (Ощадбанку, Нафтогазу, тощо). Йдеться про десятки чи навіть сотні мільярдів доларів. Суд може визнати: Україна має повернути Росії 3 мільярди, але при цьому Росія має віддати Україні 50 мільярдів", - вважає економіст.
Судовий процес, додав Кушнірук, може тривати близько 5-7 років.
За його словами, визнавши слушність вимог України, суд створить небезпечний для Росії прецедент, яким Київ може скористатись в процесах за іншими позовами: "Зараз вони роблять стратегічний промах. Суд не зможе не визнати, що Росія забрала чужі активи. А на Заході, особливо в межах англо-саксонського права, прецедентна складова дуже сильна".
Нагадаємо, 16 грудня МВФ визнав офіційний статус російської позики Україні, наданої в грудні 2013 року.
У рамках переговорів щодо реструктуризації боргу Україна наполягала на його комерційному статусі, а Москва — на офіційному.
Як повідомляли ЗМІ, визнання позики офіційною було потрібне РФ, аби заблокувати допомогу Україні від Міжнародного валютного фонду.
Читайте також: Росія піде на реструктуризацію на умовах Києва - Moody's
Раніше правила МВФ не дозволяли кредитувати країни, які мають заборгованість за офіційними зобов'язаннями.
Однак 8 грудня Фонд змінив правила кредитування. Тепер Київ не втратить підтримку МВФ навіть у разі дефолту за боргом перед Москвою.
Росія, у свою чергу, обіцяє подати позов до суду проти України після прострочення виплати, термін якої настає у грудні 2015 року.
Коментарі
4