До спорудження нової гілки київського метро може бути залучене ВАТ "Трансінжстрой". У радянський час ця компанія спеціалізувалася на будівництві секретних ліній Московського метрополітену і підземних бункерів.
Як пише "Комерсант-Україна" у публікації "Під Київ тягнуть секретну гілку", російська компанія претендує на роль виконавця проекту загальною вартістю $2,25 млрд.
Днями в київській адміністрації пройшла презентація фінансово-організаційної моделі проекту, що припускає залучення фінансування Внєшекономбанку (ВЕБ) під держгарантії України. Київ вже направив до кабінету міністрів відповідний запит.
Про те, що консорціум консультантів на чолі з ВАТ "Федеральний центр проектного фінансування" (ФЦПФ, дочірня структура ВЕБа) представив у Києві фінансово-організаційну модель проекту будівництва нової гілки метро, ??розповіло джерело, знайоме з ситуацією.
За його словами, презентація проекту, під час якої міській владі була представлена ??детальна документація, пройшла 29 березня.
"З декількох раніше запропонованих сценаріїв обраний комбінований варіант, який передбачає як фінансування під держгарантії України з відстрочкою платежу (це одна з умов участі в проекті ВЕБа), так і класичну концесію", - розповів він, додавши, що міська влада вже ведуть консультації з Міністерством фінансів про виділення держгарантій.
У разі позитивного рішення тендер на вибір виконавця проекту буде оголошений протягом місяця, каже співрозмовник.
Вчора заступник начальника департаменту економіки та інвестицій київської міської адміністрації Роман Качур підтвердив факт проведення презентації проекту, додавши, що офіційного рішення поки немає.
Нагадаємо, "Трансінжстрой" - колишнє 10-е управління Головтонельметробуду Міністерства транспортного будівництва СРСР. У радянський час заснований 1955 року "Трансінжстрой" займався спорудженням у Москві так званого "Метро-2" - засекречених підземних транспортних споруд мобілізаційного призначення (зараз перебуває у віданні Служби спеціальних об'єктів Головного управління спеціальних програм президента РФ і Міноборони).
Коментарі
3