Призначення головою місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Кріса Джарвіса, який раніше обіймав аналогічну посаду в Білорусі, слід розглядати з позиції взаємин МВФ з сусідньою нам республікою.
Таку думку висловив директор аналітичної групи Da Vinci Анатолій Баронін в ефірі Першого ділового каналу.
"З 22 лютого по 6 березня в Біларусі працювала робоча група Міжнародного валютного фонду, за підсумками чого повинно було бути прийнято рішення про продовження або остаточне призупинення співпраці. Водночас у квітні закінчується термін перебування керівника місії МВФ в Білорусі, і ця вакансія ще порожня. У випадку, якщо співпраця між МВФ і Білоруссю буде зірвана, ця вакансія виявиться незаповненою. Тому, на мій погляд, призначення Джарвіса є наслідком того, що розрив співпраці між Білоруссю і МВФ все ж таки буде ", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ відмовився давати Білорусі $5 мільярдів
За його словами, позиції українського уряду і МВФ досі не узгоджені.
"Це було видно і під час недавньої зустрічі представника МВФ з прем'єр-міністром України Азаровим. Ми бачимо неодноразові заяви уряду про те, що Україніаможе і не вдаватися до допомоги МВФ ... Останнє призначення на пост міністра фінансів свідчить про те, що позиція того крила уряду, який виступає за збереження співпраці з МВФ, можливо, буде превалювати найближчим часом. Тому, на мій погляд, призначення Джврвіса також є спробою перевести співпрацю в новий формат", - зазначив експерт.
Коментарі
4