Ексклюзиви
Середа, 27 лютого 2019 12:25

Невтішна статистика: на чому економлять українці

В Україні 92% громадян економлять на своїх витратах. Тільки 3% станом на січень 2019-го не шкодують грошей на покупки та послуги. У 2014-му таких було 18%.

На одязі та взутті економлять найбільше людей - 51% українців. 46% заощаджують на відпочинку, 41% - на продуктах, 37% - на комунальних витратах, а 33% - на лікуванні, свідчать результати дослідження Research&Branding Group.

Ще 18% економлять на транспорті, 17% - на зв'язку та 12% - на освіті.

Автор: Research&Branding Group
  Порівняно з березнем 2014-го тих, хто почав заощаджувати на їжі стало більше на 4%, на освіті – на 5%, на зв'язку – на 7%, на проїзді – на 8%.
Порівняно з березнем 2014-го тих, хто почав заощаджувати на їжі стало більше на 4%, на освіті – на 5%, на зв'язку – на 7%, на проїзді – на 8%.

"За 5 років, коли компанія почала відповідне дослідження, по усіх категоріях витрат без винятку українці почали економити. Порівняно з березнем 2014-го тих, хто почав заощаджувати на їжі стало більше на 4%, на освіті – на 5%, на зв'язку – на 7%, на проїзді – на 8%, лікуванні, одязі та взутті – на 13%, відпочинку і відпустці – на 21% і на комунальних витратах – на 22%. Починаючи з 2014-го найбільше заощаджувати українці почали на транспорті, комуналці та відпустках", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купують мало, але часто: як українці витрачають гроші

За його словами, одна із причин зростання боргів за комуналку - економія українців на комунальних витратах.

"Сьогодні до бідних відносяться навіть ті, хто нещодавно був середнім класом. Їм не потрібна зовнішня допомога. Потрібно створити умови ведення бізнесу. Дрібного, малого, але власного бізнесу, який буде годувати їх сім'ї та створювати добре оплачувані робочі місця", - пояснює Дорошенко.

Найбільше магазинів в Україні було у 1990-му - 120,6 тис. Кожен наступний рік їх кількість падала. Винятком став 1993 рік. Тоді торгівля додала 3,2 тис. точок. Найбільше падіння роздрібної торгівлі відбулося у 2017-му. Тоді закрилися 20% магазинів.

Зараз ви читаєте новину «Невтішна статистика: на чому економлять українці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22059
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода