Середа, 16 травня 2018 10:32

Неймовірного зростання економіки не відбулося: 10 років тому Україна приєдналася до Світової організації торгівлі

Зростання промислового виробництва, збільшення доходів домогосподарств, велика кількість товарів у магазинах за нижчими цінами - такі переваги від вступу в СОТ обіцяли українцям 10 років тому.

Автор: www.calendarium.com.ua
  Президент України Віктор Ющенко (2005-2010 роки) та директор СОТ Паскаль Ламі (2005-2013 роки)
Президент України Віктор Ющенко (2005-2010 роки) та директор СОТ Паскаль Ламі (2005-2013 роки)

16 травня 2008-го Україна стала 152-м повноправним членом Світової організації торгівлі.

Протокол про приєднання України до Маракешської угоди про створення СОТ підписали у Женеві 5 лютого 2008-го. 10 квітня того ж року Верховна Рада ратифікувала його.

Процес вступу до СОТ Україна розпочала ще 1993-го. Прийняли кілька законів для врегулювання сфери інтелектуальної власності, страхової та банківської діяльності, імпорту автомобілів та оподаткування сільськогосподарських підприємств. Тоді у Мінфіні наголошували, що завдяки вступу до СОТ Україна отримає поліпшені умови торгівлі з 151 країною світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна подасть позов проти РФ у Світову організацію торгівлі

Від вступу до СОТ очікували зростання доходів населення на 3%, ВВП - на 2% щороку. Також - додаткове щорічне збільшення експорту продукції на 7-10% (від $1,5-4 млрд). Прогнозували, що найбільше зростання відбудеться в сільському господарстві, хімічній промисловості та металургії. Водночас від членства в СОТ чекали створення умов для зростання іноземних інвестицій в економіку України щонайменше удвічі.

Автор: dunyabulteni.net
  СОТ було створено у 1995 році. Сьогодні її членами є 164 країни.
СОТ було створено у 1995 році. Сьогодні її членами є 164 країни.

"Після того, як Україна вступила в Світову організацію торгівлі, перед нами відкрилися зовсім інші можливості. Попри це, ними потрібно вміти користуватися. Неймовірного зростання економіки, якого чекали, не відбулося. Адже сьогодні український експорт - це сировинна чи напівфабрикати з малою доданою вартістю. Тому спеціалізація такого ресурсно-сировинного сектору не дає і не може дати відчутних результатів для економіки. Якщо не змінити структуру експорту, то Україна надалі не відчуватиме переваг від членства в цій організації", - розповів Gazeta.ua економіст Андрій Новак.

За його словами, ситуація з СОТ нагадує події навколо створення зони вільної торгівлі з ЄС. Від неї вигоду мали лише кілька українських аграрних підприємств. Вони змогли збільшити експорт. Однак всі інші особливих результатів не отримали.

СОТ створили 1995 року. Сьогодні її членами є 164 країни. Головні завдання організації - лібералізація міжнародної торгівлі, сприяння економічному зростанню і підвищенню добробуту населення.

Зараз ви читаєте новину «Неймовірного зростання економіки не відбулося: 10 років тому Україна приєдналася до Світової організації торгівлі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 25261
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода