Національний банк України (НБУ) підтримує законопроєкт щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют.
Обмінники майже не платять податки, повідомила пресслужба НБУ.
За 2021 рік податок на прибуток підприємств, сплачений небанківськими фінансовими установами, становив близько 7 млн грн за рік на весь ринок.
Водночас загальний обсяг валюти, проданої у 2021 році в межах небанківського сегмента готівкового валютного ринку, становив понад 384 млрд грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро стрімко подешевшало: курс валют на 8 вересня
"Це вдвічі більше, ніж обсяг валютно-обмінних операцій, здійснених через банки", – зазначили в НБУ.
Середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ становила близько 145 грн на місяць. На кінець 2021 року таких небанківських установ налічувалося приблизно 4 тис.
"Така ж тенденція зберігалася і в першому півріччі 2022 року - середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ, становить 165 гривень на місяць", - йдеться в повідомленні.
7 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют.
Законопроєкт передбачає, що небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, сплачують щомісяця авансовий внесок з податку на прибуток підприємств у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати. 2022 року – це 6,5 тис. грн.
Коментарі