Лідерами росту цін з початку 2017 року були алкоголь та сигарети. Вони подорожчали на 20,7%.
"Крім цього, до лідерів росту цін зараховують витрати на продукти, ресторани й готелі. Вартість останніх у середньому по країні піднялась на 17,7 відсотків та 17,3 відсотки, відповідно. Витрати на ЖКГ посіли місце в середині списку та додали за 2017 рік 10,6 відсотків", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
За словами експерта, найменшими темпами зростали ціни на одяг, взуття та товари для дому, зокрема електроніку.
"Гардероб за минулий рік став дорожчим лише на 0,9 відсотків, покупки для дому -- на 3,1 відсоток, а відпочинок – на 4,5 відсотків", - каже Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів про зміни моніторингу вартості продуктів
Загальна інфляція 2017 року склала 13,7%. Тобто на 70% перевищила прогноз уряду.
"2018 року продукти харчування в середньому подорожчають на 12-14 відсотків. Вони стануть драйвером інфляції. Досить стрімко дорожчатиме одяг і взуття. Насамперед через збільшення мінімальної зарплати. Варто чекати зростання цін до 10 відсотків", - наголосив експерт.
Він додав, що значний вплив на рівень інфляції цього року матиме вартість палива. Через зростання світової ціни на нафту та девальвацію гривні. За результатами перших двох місяців, Україна отримає щонайменше 2% зростання інфляції. У гіршому випадку показник може сягнути 3%.
2017 року соціальні сорти чорного та білого хліба подорожчали на 2,4 грн. Середня ціна соціального хліба складає 13 грн за кг. Об'єднання "Укрхлібпром" прогнозує 2018 року підвищення вартості хліба на 7-8%, порівняно з 2017 роком. Очікується зниження виробництва хлібобулочних виробів на 7,5%.
Коментарі