Відсутність грошей на їжу та втрата роботи впливатиме на українське суспільство багато років. Щоб підтримати українців і їх не зламати потрібно їм допомогти. Про це говорить ексмінстр економіки Тимофій Милованов.
"Зараз важливо, щоб держава підтримала українців. В Польщі, Чехії, Великобританії є підтримка громадянам: від 50 до 80% зарплати їм заплатить держава. В нас безробітним можна було б зробити цю допомогу на рівні мінімальної зарплати, тобто, 5 тисяч гривень", - каже Тимофій Милованов в інтерв'ю 24 каналу.
За даними соцопитувань 57% людей мають заощаджень на 4 тижні або менше і лише 7 % мають на кілька днів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, як трудові мігранти будуть повертатися на роботу
"Люди, які не мають грошей на їжу, будуть позичати й економити. Якщо люди не матимуть грошей, щоб їсти, годувати сім'ю то це велика проблема, яка вплине на супільство на роки. Тому маємо зробити все, щоб стати на облік в центр зайнятості було легко. Нам важливо щоб ця система працювала добре і ми перераховували гроші людям, які їх потребують. В Берліні подаєш аплікацію і отримуєш гроші за раз від кількох сотень євро до кількох тисяч. В Нью- Йорку навпаки велика проблема. Там додзвонитися не можна, бо стара система підтримки", - каже Милованов.
Уряд розглядав метод тимчасового перебування в центрах зайнятості. Коли людину не звільняють, а ставлять на облік, щоб їй перераховували гроші. Важливо щоб не тільки зараз не звільняли, а щоб в людей була робота, коли карантин закінчиться
"Частину зарплати зможе взяти на себе держава. В нас працює 17,4 млн людей. Половина з них офіційно працевлаштовані. 3-4 млн треба підтримати. На це держава має витратити 15 млрд гривень. Тобто три місяці до 50 млрд. Це пакет, який є підйомним для України", - додає Милованов.
За час карантину кількість безробітних зросла на 40 тис. осіб. У центрах Служби зайнятості зареєстровано 364,3 тис. безробітних українців. Водночас у базі 55 тис. вакансій. Це на третину менше за торішні показники.
Коментарі