Побільшало вакансій у сільському господарстві, туризмі та готельно-ресторанному бізнесі.
"Позитивна динаміка відзначалася в таких професійних сферах, як видобуток сировини, наука та освіта, транспорт і логістика, домашній персонал, а також, що не дивно, - туризм, готельний і ресторанний бізнес. А в юридичній сфері бачимо спад кількості вакансій", - розповідає "Сегодня" фахівець експертно-аналітичного центру кадрового порталу "HeadHunter Україна" Катерина Криворученко.
2016 рік став переломним для українського ринку праці, адже кількість вакансій збільшилася втричі порівняно з 2015-м. Цього року тренд зберігається, але його динаміка суттєво нижче. Приріст вакансій на початку року становив 10%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІТ-компанії активно набирають нових працівників
"Багато роботодавців повернулися з великими замовленнями в агросекторі, багато діджитал-вакансій - у банках і онлайн-маркетингу. Традиційно багато заявок від великого міжнародного бізнесу, великих вітчизняних холдингів, а також компаній з іноземними інвестиціями", - говорить директор HR-провайдера Smart Solutions Тетяна Микитович.
Найбільше замовлень кадровим агентствам на підбір персоналу надходить з агросектора, індустріальної сфери, медичного ринку, фармсектора та IT-компаній. Менш активно, але все ж підбирають персонал банки й фінансові компанії. Також зростає попит на вантажників, касирів, працівників логістичних і транспортних комплексів, робочих, операторів call-центрів. Улітку також зріс попит на репетиторів (з іноземних мов та підготовки до вступу до вузів), а також нянь.
Державна служба статистики опублікувала свої дані за перший квартал поточного року, і з них виходить, що безробіття в країні зростає. Його рівень, згідно з методологією Міжнародної організації праці, становив 10,1%. Хоча торік показник дорівнював 9,9%. Навіть на тлі падіння ВВП в минулі кризові роки безробіття фіксували на рівні 9,5-9,6%.
Заробити влітку можна в сільському господарстві або в туристичній галузі. У Західній і Північній Європі робота пов'язана зі збором врожаїв, на півдні і в східних країнах шукають офіціантів і працівників в готелі.
Для роботи в країнах ЄС потрібно оформити робочу візу. Наприклад, щоб працювати в Польщі, необхідно отримати національну робочу візу D 05. Її можна зробити в консульстві, подавши запрошення роботодавця.
Коментарі