Економіка України зростає вже десять кварталів поспіль. Цього вдалося досягти завдяки збільшенню інвестицій та внутрішньому споживчому попиту. Ризиками уповільнення зростання є погіршення зовнішньоекономічних умов торгівлі.
"Погіршення зовнішньоекономічних умов торгівлі, зокрема через "торгові війни", може призвести до стиснення міжнародної торгівлі та зниження попиту на продукцію українського експорту. Крім того, фіскальне домінування може обмежити державні інвестиції та збільшити боргове навантаження. Стримувати економічний розвиток країни в середньостроковій перспективі", - написав у Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
За поточний рік ВВП країни зріс у межах 3,2-3,5%. На 2019 рік МВФ прогнозує зростання ВВП на 3,3%, Світовий банк — на 4%, НБУ — 3,5%.
"Для зростання ВВП на рівні 4-6 відсотків Україні потрібно забезпечити рівень інвестицій 20 відсотків ВВП. У цей час державні інвестиції — до 2 відсотків ВВП, прямі іноземні інвестиції - до 2 мільярдів доларів", - пояснив Данилишин.
За його словами, двигуном зростання економіки у 2018 році залишатиметься приватне споживання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фінансова криза в Туреччині вплине на Україну
"По-перше, зберігатимуться високі темпи зростання реальних заробітних плат, простимульовані активними міграційними процесами. По-друге, пом'якшуватиметься фіскальна політика, у тому числі через подальше підвищення соцстандартів. Також збережеться активна інвестиційна діяльність підприємств", - додав голова Ради НБУ.
Він наголосив, що найближчі два роки потрібно завершити реформи створення ринку землі, оздоровлення фінансового сектору, протидії корупції та приватизації. Також сформувати прозорий і діючий ринок газу.
Україна у разі позитивного завершення майбутньої місії Міжнародного валютного фонду, яка працюватиме в Києві з 6 по 19 вересня, зможе отримати черговий транш кредиту Фонду восени. Серед зобов'язань України для чергового перегляду програми - перегляд тарифів на газ відповідно до ринкових рівнів і питання держбюджету поточного і наступного року.
Коментарі