Торгівля — одна з найзатребуваніших професійних сфер в Україні. Кількість вакансій та резюме зростає щомісяця, розповіла Gazeta.ua спеціаліст експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна" Юлія Дрожжина.
"Найбільше роботи у Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Львові. Затребувані менеджери по роботі з клієнтами, фахівці з прямих та непрямих продажів. Є вакансії для касирів, продавців. Зарплати у торгівлі з початку року зросли на 10-15%. Порівняно з вереснем 2018-го - на 25%. Щоправда за рахунок інфляції доходи реально зросли на 7-8%. Зарплати пропонують від 10 тисяч гривень. У великих містах, наприклад столиці, роботодавці платять на 15-20% більше", - пояснює Юлія Дрожжина.
За її словами, заробіток залежить від виконаних планів та робочого графіку. Можливо заробляти 30-40 тис. грн.
"У торгівлі більше половини працівників зайняті неофіційно. Роботодавці через велике податкове навантаження, складну процедуру звільнення неохоче оформлюють їх. Крім того, молодь не розуміє переваги офіційного працевлаштування. Не знає свої трудові права. Наприклад, куди звертатися, якщо шеф не хоче давати відпустку. Найбільше неоформлених працівників у невеликих магазинах. Цим зловживають ФОПи", - каже Дрожжина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто в Україні працює "в тіні": дослідження
Додає, що офіційно працевлаштовують великі торговельні мережі. Вони мають безліч інклюзивних пропозицій для людей з інвалідністю, студентів, мам у декреті. Є можливість кар'єрного зростання.
"Щоправда у торгівлі висока плинність кадрів. Працівники звільняються через те, що роботодавці забувають про свої обіцянки при прийомі на роботу. Також через плани продажів, які нереально виконати чи занизьку заробітну плату. Робота у сфері торгівлі пов'язана з інтенсивним спілкуванням з клієнтами. Люди часто емоційно вигорають", - підсумовує експерт.
У сфері торгівлі неофіційно працює п'ята частина працездатного населення України, свідчать дані Держстату. У січні-серпні 2019-го торгівля втратила 28 тис. штатних працівників.
Коментарі