Легка промисловість одна зі сфер, де не вистачає персоналу. Зокрема, швачок. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона".
"Дефіцит кадрів у легкій промисловості спостерігається, як мінімум три роки. Раніше зарплати у швачок були дуже маленькими. Десь 700-800 гривень. Мало хто хотів йти на цю роботу. Багато жінок поїхали на заробітки за кордон", - говорить вона.
Зараз швеям пропонують зарплати від 6 до 11 тис. грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українці ставляться до сезонних робіт - опитування
"Роботодавці придумують різні способи як заманити співробітників. Багато хто пропонує доставку на робоче місце службовим автобусом, безкоштовні обіди. Але все одно не всі погоджуються працювати. Знайома колись була швачкою. Їй запропонували поїхати в Польщу перед Новим роком виготовляти різдвяні вінки. Зарплата 20 тисяч. Каже: краще поїду туди, попрацюю місяць-два. Повернуся, відпочину, приділю час дітям. До Польщі на багато підприємств потрібні швачки. Наші жінки там дуже цінуються. Вони терплячі, старанні, порядні, не примхливі. У багатьох чоловіки поїхали на заробітки. А жінки вирішили сидіти вдома, виховувати дітей", - зазначила Інна.
За словами експерта, швачки - перспективна професія в Україні. Багато підприємств працюють на експорт.
"Працівників шукають підприємства в Київській, Дніпропетровській області, Харкові, Західній Україні. Багато працює підпільних швейних цехів. Випускники технікумів і училищ без роботи не залишаться. Підприємства готові брати швачок без досвіду, навчати на виробництві. Якщо розвивати професійні навички в подальшому, то цілком реально вирости до топових позицій. Наприклад, конструктор одягу, начальник зміни, цеху", - додала Новицька.
15 травня Україна і Ізраїль підписали угоду про тимчасове працевлаштування українських будівельників.
Коментарі
1