Карантин, який уведено в Україні, є занадто жорстким і має ряд "перегинань". Про це заявив ексміністр економіки Тимофій Милованов.
"Занадто жорсткою є заборона на прогулянки парком чи заборона на пересування власним авто. Це неефективно, дратує людей та порушує їхні конституційні права, порушує довіру до уряду", - каже Тимофій Милованов.
На думку ексміністра, влада мала б поступово дозволяти роботу бізнесу. Першочергово це робота перукарень, кав'ярень, ремонтних майстерень і ресторанів.
"Перукарні зараз закриті, але підпільні вже є, кав'ярні не працюють, але купити каву підпільно можна. Уряду потрібно відкривати заклади, в яких локальна концентрація клієнтів невелика. Наприклад, людина ремонтує взуття. Там немає скупчення людей, а система працює приблизно так само, як зараз банки. Клієнт один на один із власником бізнесу. Черг немає, а ці люди потроху заробляли б. І такого багато. Ці послуги слід переглянути і поновити. Навіть ресторани можна відкривати, але поставити обмеження, що не більше якоїсь кількості людей. Головне, щоб правоохоронні органи чітко за цим стежили", - каже Милованов в інтерв'ю 24 каналу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці стануть біднішими на 10% - ексміністр економіки
На карантині українська економіка довго не протримається. Але ризиковано зарано скасувати карантин. Тоді після невеликого сплеску економіці знову доведеться йти на паузу, і такий варіант є найгіршим.
"Потрібно перечекати пік. Але нам потрібно багато тестування і пряма фінансова підтримка людям, які втрачають дохід. Якщо криза буде менше 2-3 місяців, то українська економіка виживе і відновиться досить швидко. Але питання в тому, скільки людей повернуться на роботу. Якщо у вас працювали 3 кав'ярні і 20 людей, а після кризи запуститься 2 і ви залишите 6 людей. Звільнені не матимуть куди подітися, бо не буде пропозиції", - пояснює ексміністр.
Хорошим виходом для запуску економіки стане видавання людям додаткових грошей, які вони витратять на послуги. Йдеться про ті ж 5 тисяч гривень, які платять безробітним чи іншу суму, але її потрібно видати після закінчення карантину.
"Це підтримало би бізнеси в найближчі 2-3 тижні після відкриття. Тобто дати мінімум у період кризи і додати грошей після кризи, щоб люди пішли їх витрачати на послуги. Це потрібно для запуску економіки. Дуже складно буде відновлювати ті бізнеси, які будуть зруйновані і які втратять працівників. Звісно, що з концертами почекаємо, з викладанням теж, з університетами чи школами теж варто зачекати", - каже Милованов.
У зв'язку із всеукраїнським карантином тимчасово призупинили свою діяльність 29% компаній в Україні, притому ще 6% повністю закрили свій бізнес. Такі дані отримала спільнота українських підприємців разом із Ukrainian Marketing Group під час соціологічного дослідження.
Коментарі