Більшість комунальних орендних площ зараз у плачевному стані. Вони потребують вкладання грошей, ремонту. Тому внутрішнього попиту недостатньо. З'явилося бажання залучити зовнішній і дозволити нерезидентам України орендувати українські державні об'єкти.
Про це Gazeta.ua розповів екс-президент Асоціації фахівців з нерухомості України Сергій Злидень.
"За великим рахунком, це інтеграція у Європу та залучення іноземних інвестицій. Це - залучення коштів. Підприємства, що функціонуватимуть на орендованій площі, платитимуть податки в бюджет країни та комунальний бюджет", - сказав він.
Рішення спрощує залучення приватних і неприватних іноземних інвестицій і нічим не загрожує.
"Тут треба дивитися договір оренди, на який термін і на яких умовах. Це оренда, а не перепродаж чи передача власності. Ризиків тут немає. Це спосіб отримати дохід у бюджет країни та комунальний бюджет", - каже експерт.
На його думку , ціна на оренду держоб'єктів завищена.
"Скоріш за все, влада пішла на цей крок, щоб не знижувати ціну на оренду. Якщо наші інвестори не можуть собі дозволити орендувати комунальну власність, то знайдуть багатших. Не думаю, що цей наказ суттєво вплине на ринок нерухомості, й вишикується черга потенційних орендарів. Визначальний фактор тут — ціна оренди", - пояснює Сергій Злидень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податок на нерухомість зросте вдвічі
Якщо сьогодні переоцінити й встановити правильну орендну плату, то цілком можливо, що внутрішнього попиту буде достатньо, додав він.
Міністерство юстиції України зареєструвало наказ Фонду державного майна, який надає право нерезидентам України брати участь в оренді українських державних об'єктів.
Коментарі