Міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас вперше повідомив, що замість запланованих 11,5 млрд кредитори хочуть скоротити витрати бюджету країни на 2 млрд євро більше, або на 13,5 млрд до 2014 року.
"Не слід обманювати себе. Якщо ми не будемо вживати заходів, які, як вимагала "трійка" в липні, повинні перевищити 13,5 мільярда євро, тоді наше перебування в єврозоні залишається під загрозою", - сказав він.
Також, за його словами, такий розвиток подій був би катастрофічним для країни.
Трійка кредиторів (ЄС, ЄЦБ і МВФ) вперше за кілька місяців працювала у Греції в липні цього року і, як очікується, оприлюднить свою доповідь у вересні. Тим часом грецькі політики шукають шляхи скорочення витрат, які потрібні країні, щоб вкластися в параметри скорочення бюджетного дефіциту. Кредитори заявляють, що не розблокують наступний 30-мільярдний транш допомоги Греції доти, поки грецький уряд не прийме обіцяні скорочення.
Прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас 24 і 25 серпня здійснить візит до Парижа та Берліна, де спробує переконати європейських лідерів у необхідності продовжити період скорочення бюджетного дефіциту і витрат. Додаткові кошти, які потрібні для цього, Греція обіцяє знайти самостійно.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоя раніше заявив, що до можливості розпаду зони єдиної європейської валюти слід готуватися відкрито.
Як стало відомо раніше, Фінляндія - єдина з країн єврозони - надає фінансову допомогу Греції тільки під заставу.
Нагадаємо, нині "трійка", що складається з Єврокомісії, ЄЦБ і МВФ, перевіряє, якою мірою уряд в Афінах виконує взяті на себе зобов'язання у сфері проведення реформ. Проте вже очевидно, що Греція не зможе, як обіцяла, знизити держборг до 2020 року до 120% від обсягу внутрішнього валового продукту (ВВП), зазначає німецький тижневик.
Якщо Греції буде надана відстрочка, то, за оцінками "трійки", їй доведеться виділити додаткову допомогу в розмірі від 10 до 50 млрд євро. Багато країн єврозони, проте, вже не готові платити за грецькі борги. А Нідерланди та Фінляндія прямо заявили, що вони будуть допомагати Афінам лише в тому випадку, якщо в порятунку Греції братиме участь і МВФ.
Тим часом країни єврозони прийшли до висновку, що вихід Греції з валютного союзу не призведе до краху євро. У спробі запобігти подальшому розповзанню кризи лідери держав єврозони мають намір відстрочити запуск постійного європейського стабфонду (Європейський стабілізаційний механізм - ESM). У будь-якому випадку ESM не зможе почати роботу до того, як рішення про його законність підтвердить Федеральний конституційний суд ФРН, а це має статися 12 вересня.
Нагадаємо, місія МВФ відвідає Україну з 29 серпня по 5 вересня.
Коментарі
5