Платники податків очікують від держави зниження кількості податків та зменшення розміру їх ставок, вдосконалення обслуговування при сплаті податків, укладанні та поданні звітності, а також спрощення системи адміністрування обов'язкових платежів.
Такі попередні висновки зробили фахівці Державної податкової служби (ДПС) за підсумками систематизації та аналізу пропозицій громадськості у межах розробки Програми лібералізації державної податкової політики до 2014 року.
За півтора місяці підприємці, асоціації та організації, що репрезентують їхні інтереси, а також представники наукових установ подали більше 5 тис. пропозицій щодо вдосконалення чинної податкової системи.
"Більшість представників бізнесу пропонує знизити кількість податків як таких. Дрібні підприємці хотіли б подавати звітність щороку, а не щоквартально, як це відбувається зараз. Крім того, платники єдиного податку пропонують об'єднати його із єдиним соціальним внеском, який сьогодні сплачується окремим платежем до Пенсійного фонду. Ставку внеску при цьому пропонується понизити - тільки так, на думку підприємців, можна стимулювати виведення з "тіні" заробітних плат найманих працівників", - зазначено в повідомленні.
Підтримуючи курс на розвиток систем електронного звітування, платники при цьому хотіли б мати можливість користуватися додатковими функціями, наприклад, індивідуальними аккаунтами для кожного підприємця, кажуть у Податковій.
Персональний аккаунт має містити інформацію про сплачені податки та повну історію взаємин з податковою: електронні копії реєстраційних документів, прийняті звіти, реквізити рахунків для сплати податків.
"Підприємці зацікавлені в тому, щоб оперативно отримувати на електронну пошту або за допомогою SMS-повідомлення "звіт про доставку" - підтвердження від податкової служби, що надіслані в електронному вигляді декларації та звіти були прийняті", - зазначили в ДПС.
Також платники прагнуть мати можливість доступу до онлайн-консультацій у режимі реального часу задля оперативного коригування звітів, податкових накладних та іншої документації.
Коментарі