Україна після майбутнього вступу до Європейського Союзу ще довго не буде готова до переходу з гривні на єдину європейську валюту.
Для нашої країни буде за краще мати власну валюту й незалежну монетарну політику. Про це в інтерв'ю "Економічній правді" розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук.
Його оцінки ґрунтуються на досвіді інших країн, які приєдналися до ЄС.
Зокрема, Ніколайчук порівняв ситуацію у Греції та Португалії із ситуацією у Чехії та Польщі. Перші перейшли на євро та зіткнулися із серйозними проблемами у монетарній сфері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створять державний запас нафти та нафтопродуктів
Водночас Чехія та Польща залишили власні валюти, хоча ще десятиліття тому планували перехід на євро. Їхня система виявилася стійкішою, ніж у Греції та Португалії, тому тепер країни Східної Європи не поспішають вступати в єврозону.
Більше того, за словами Ніколайчука, за останні 9 років Україна досягла прогресу у власній монетарній політиці. Це сталося після набуття Нацбанком інституційної незалежності після 2014 року.
"Тому, мені здається, не варто поспішати у напрямі відмови від власної валюти та автономної монетарної політики... Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це радше благо, ніж недолік", – резюмував Ніколайчук.
Національний банк України на 14 лютого встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 грн. Він не змінювався з 21 липня 2022 року.
Євро за добу подорожчало на 3 коп. і коштує 39,09 грн, повідомляє сайт НБУ.
Офіційний курс польського злотого знизився менше, ніж на 1 коп. від рівня попереднього дня і становить 8,16 грн.
Коментарі