У жовтні 2014 року золотовалютні резерви України скоротилися на 14 тонн золота.
Країна перебуває на межі банкрутства, тому Національний банк України вдається до продажу золотовалютних резервів, пише Українська правда з посиланням на Wirtschafts Woche.
Видання називає кілька факторів, які привели Україну до критичного стану економіки.
Одним із них є війна на Сході України з проросійськими бойовиками. Крім того, країна заборгувала Росії за постачання природного газу.
Також національна валюта зазнала втрат в понад 80% цього року по відношенню до долара. За даними МВФ, країна продала більше третини своїх золотовалютних резервів минулого місяця.
"Економіка сильно пошкоджена і Україна продала більше третини своїх золотовалютних резервів у жовтні, за даними Міжнародного валютного фонду. В кінці місяця (жовтня), у країни як і раніше було 26 тонн золота, що на 14 тонн менше, ніж у вересні, про що свідчать дані МВФ. Чи буде тривати цей тренд в листопаді, поки неясно", - сказано в статті.
В іншій статті цього ж видання "Притиснутий до стіни", автор пише, що в нинішніх кризових умовах Україні залишається лише сподіватися на те, що Захід не залишить її у скруті.
"Україна зможе вижити економічно після втрати промислових зон та природних ресурсів в східній частині країни за масивної допомоги з боку Заходу", - говорить він.
Як відомо, за попередніми даними станом на 1 листопада 2014 року обсяг міжнародних резервів України становив 12,587 мільярдів доларів в еквіваленті.
14 жовтня Нацбанк України поліпшив оцінку золотовалютних резервів станом на 1 жовтня на 185 млн доларів - до 16,385 млрд доларів.
Як повідомлялося, золотовалютні резерви Нацбанку в серпні зменшились на 142 млн доларів, або на 0,9%, а з початку року зменшились на 4,488 млрд доларів, або на 21,9%, до 15,928 млрд доларів.
Коментарі
15