2019-го знизиться інтенсивність трудової міграції з України в Польщу.
Основна причина — перспективи уповільнення економічного зростання в Польщі до 3,5% 2019-го та 2,8% у середньостроковій перспективі. Є загроза зниження темпів створення нових робочих місць і росту зайнятості, йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за жовтень.
У першому півріччі 2018-го у Польщі кількість виданих дозволів зросла на 20% порівняно з першим півріччям 2017-го. Протягом 2 попередніх років вона зростала на понад 100%.
Крім того, у першому півріччі 2018-го на 23,5% скоротилася кількість поданих заяв на працевлаштування українців.
Українці активно їхали на заробітки в Польщу, починаючи з 2013-го. За останні 5 років робота у сусідній країні була привабливою через територіальну близькість Польщі та вищий рівень заробітних плат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програмісти, медики, аграрії: кому платитимуть вищі зарплати
2015-го середній чистий дохід українського працівника в Польщі був вище, ніж дохід в Україні на $390. У будівельній галузі – на $573. У липні 2018-го заробітчани переважно отримували від $674 до 944.
Останнім часом, крім роботи у Польщі, українці активно цікавляться можливістю працевлаштуватися у Чехії. Про це свідчить аналіз запитів у Google.
У Нацбанку вважають, що міграція в інші країни Західної Європи може посилитися через спрощення процедур для працевлаштування іноземних громадян.
Найбільшу зарплату іноземним працівникам пропонують у Швейцарії, США, Гонконгу, Китаї та Сінгапурі. Йдеться про суму понад $150 тис. За результатами дослідження HSBC Expat Explorer survey, 45% іноземних працівників шукають нову роботу з вищою зарплатою. 28% змінили країну проживання заради кар'єрного росту. Переїзд до іншої країни дозволяє працівнику збільшити доходи у середньому на $21 тис.
Коментарі