Зміцнення курсу гривні в останні тижні свідчить про зміну несприятливих сезонних чинників більш сприятливими факторами.
"З кінця січня на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї. Більш ніж у два рази – з 5,1 мільярдів гривень до 12 мільярдів, збільшилися надходження від нерезидентів, що беруть участь в аукціонах Міністерства фінансів з розміщення ОВДП у гривні. Крім того, відновлюється пропозиція валюти з боку аграрних підприємств після її сезонного зниження у січні", - повідомив заступник Голови Нацбанку Олег Чурій, передає прес-служба НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні стабільні ціни неможливі - експерт
Він додав, що на стан валютного ринку вплинуло покращення девальваційних очікувань. Також у другій половині січня було збільшено пропозиції валюти з боку клієнтів на готівковому сегменті валютного ринку. Обсяг чистої пропозиції валюти зріс у січні до $257 млн. Це найбільший показник за місяць з липня 2017 року.
"Після переходу на плаваючий обмінний курс гривні 2015 року, зміни динаміки курсу є природними для валютного ринку України. Йому властива певна сезонність. Попередні роки свідчать, що дія тимчасових несприятливих факторів на початку року зазвичай нівелюється протягом решти року", - резюмував Чурій.
Національний банк України на 14 лютого встановив курс долара на рівні 26,69 грн. Це на 14 коп. менше, ніж було вчора. Євро подорожчав на 1 коп. Сьогодні коштує 32,92 грн. 10 російських рублів коштує 4,62 грн.
Коментарі