Рішення судів про незаконну націоналізацію Приватбанку можуть загрожувати фінансовій стабільності України.
"Ключовий виклик для фінансової стабільності - ситуація з Приватбанком. Рішення судів загрожують майбутній співпраці з Міжнародним валютним фондом і рештою міжнародних фінансових організацій. Відсутність співпраці з МВФ поставить під загрозу фінансову стабільність України", - пояснила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час презентації звіту про фінансову стабільність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів про дефолт і повернення Приватбанку Коломойському
У квітні суди прийняли 3 рішення на користь екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського. Так, Окружний адмінсуд Києва 18 квітня визнав рішення про націоналізацію Приватбанку таким, що порушує законодавство. Пізніше суд Києва скасував рішення регулятора щодо визначення переліку пов'язаних із банком осіб. 20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які НБУ видав Приватбанку 2013-го на суму 9,2 млрд грн.
За словами Катерини Рожкової, компанії, які пов'язані з олігархом Коломойським, заборгували Приватбанку 240 млрд грн.
Приватбанк підозрює Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні $470 млрд через кіпрські компанії. Колишні власники банку переводили кошти до дочірнього банку на Кіпрі, звідти – юридичним компаніям, які надалі ці кошти інвестували в купівлю нерухомості та низку компаній у США. Згідно з позовом, який подали 21 травня до американського суду, у 2006-2016-х загальна сума кредитів, наданих Приватбанком кіпрським компаніям, за допомогою яких власники банку відмивали кошти, становила $470 млрд.
Коментарі