Торік гривня суттєво зміцніла до долара та євро. Від цього втратили експортери та бюджет країни. Однак ці наслідки короткострокові.
Водночас переваги від зміцнення національної валюти довгострокові. Споживча інфляція уповільнилася, скоротилися витрати на обслуговування зовнішнього боргу, знизився рівень державного боргу, зарплати зросли в доларовому еквіваленті, повідомили у Національному банку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зростання економіки і долар по 24 грн: бізнес пояснив, чого чекати 2020-го
2020-го Нацбанк прогнозує інфляцію на рівні близько 5%. Економічне зростання цьогоріч очікують на рівні 3,5%. Наступні роки - 4%.
"Очікуємо, що ефекти від зміцнення курсу гривні 2019-го відображатимуться на початку 2020-го. Разом із низькими цінами на енергоносії це утримуватиме інфляцію нижче цільового діапазону упродовж більшої частини року. Економіка зросте внаслідок пом'якшення монетарної політики, структурним реформам і поліпшення інвестиційного клімату", - наголосили у Нацбанку.
Наприкінці 2019-го Нацбанк знизив облікову ставку з 15,5 до 13,5%. У січні 2020-го облікову ставку встановили на рівні 11%. До кінця 2020-го Нацбанк планує досягти 7%. Щоправда, для цього потрібен низький рівень інфляції, зростання купівельної спроможності українців і розвиток економіки.
Коментарі