Ексклюзиви
Понеділок, 07 лютого 2011 14:23

Нацбанк має два варіанти заборони зняття депозитів

Нацбанк має два варіанти заборони зняття депозитів

Доля дострокового зняття депозитів остаточно не вирішена. Про це йдеться в повідомленні НБУ, розміщеному на його офіційному сайті.

"Можливі шляхи вирішення цієї проблеми (заборони дострокового зняття вкладів) слід сприймати не як кінцеву позицію Національного банку України з цього питання, а як запрошення до дискусії", - говориться в роз'ясненні Нацбанку, розміщеному на офіційному сайті регулятора.

"Національний банк України твердо стоїть на позиціях, що рішення в таких делікатних питаннях, як визначення прав і обов'язків вкладників, можуть прийматися лише після їх широкого обговорення і при наявності переважної підтримки відповідних дій з боку всіх зацікавлених суспільних груп. Лише після винаходу взаємоприйнятних механізмів вирішення цього питання Національний банк України буде виносити напрацьовані пропозиції на розгляд Верховної Ради України", - наголошується в повідомленні.

Як повідомляло Діло, минулого тижня Національний банк виніс на публічне обговорення проект змін до законодавства, якими суттєво обмежуються можливості вкладників з передчасного зняття коштів зі строкових депозитів.

Зокрема, для розгляду та обговорення пропонується два варіанти - "жорсткий" і "не дуже":

1-й. Повністю заборонити дострокове зняття строкових вкладів. Повернення вкладів відбуватиметься виключно в строк, визначений договором або у разі настання непередбачуваних ситуацій, які вимагають від вкладника термінових грошових витрат (оплата лікування, відшкодування майнової шкоди, забезпечення захисту в суді тощо).

2-й. Установити, що у разі звернення вкладника з вимогою про видачу вкладу до настання терміну, обумовленого договором строкового вкладу, банк здійснює виплату у строк до 30 днів з дати звернення.

Запрошення для обговорення можливих способів врегулювання проблеми дострокового зняття банківських внесків було опубліковано на сайті НБУ третього лютого.

Необхідність внесення змін пояснювалося тим, що зараз банки зобов'язані видавати вкладникам кошти, незалежно від виду вкладу ("строковий" або "до запитання"), за їх першою вимогою. Мовляв, це є причиною того, що банкіри не хочуть надавати довгострокові кредити.

Таким чином, на думку банкірів, чинне законодавство не тільки не стимулює розвиток ринку довгострокових кредитів, а й навпаки, створює умови, за яких банкам економічно вигідно здійснювати лише короткострокове кредитування.

Нагадаємо, за даними НБУ, на початок 2011 року, в українських банках знаходилося 275,1 млрд. грн. коштів населення. З них 66,2 млн. грн. - Вклади "до запитання", 100 млрд. грн. - термінові депозити до 1 року, а 108,9 млрд. грн. - термінові депозити понад 1 року.

Кошти нефінансових корпорацій на початок 2011 року становили 116,1 млрд. грн. З них 74,9 млрд. грн. - вклади "до запитання", інші 41,2 млрд. грн. - термінові вклади.

Зараз ви читаєте новину «Нацбанк має два варіанти заборони зняття депозитів ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 22098
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода